Novinky

Výrobní hala Promens Zlín

Dceřiná společnost BP projekt s.r.o. se sídlem ve Valašském Meziříčí úspěšně dokončila třetí zakázku pro významného klienta Promens a.s.:

NOVÝ VÝROBNÍ ZÁVOD RIM TECH, PRŮMYSLOVÁ ZÓNA ZLÍN – VÝCHOD – VÝSTAVBA II. A III. ETAPY 

Dokumentace pro výběr dodavatele, termín odevzdání: duben 2021

_MG_9633 _MG_9642

Číst více …


REKONSTRUKCE ZIMNÍHO STADIONU NOVÝ JIČÍN

Naše společnost projektovala rekonstrukci a modernizaci Zimního stadionu v Novém Jičíně.

Stavba byla v polovině listopadu předána do užívání. Na budově se rekonstruovala ocelová konstrukce střechy, kompletně se navrhl nový střešní plášť, do interiéru se pořídila nová odvlhčovací jednotka, LED osvětlení, audiovizuální a ozvučovací technika. Také se doplnily nezbytné prvky požárně bezpečnostního řešení stavby – odvod tepla a kouře a EZS systém – díky kterým se mohla zvýšit kapacita sportoviště z 250 na 2 000 osob.

ZIMNÍ STADION ZIMNÍ STADION PŘED

Číst více …


Valná hromada MERGE Consultants

Dne 23. 10. 2020 proběhla on-line valná hromada MERGE Consultants, skupiny evropských firem, které jsme součástí. Konferenci řídila partnerská společnost IDOM z Bilbaa. Osobní kontakt evropských firem se telekonferencí nahrazuje jen stěží, zvláště pokud se jedná o výroční setkání. Efekt v úspoře času se dostavil, agenda valné hromady byla dodržena a kávu o přestávkách si tentokrát dal každý sám. Hlavními tématy byla práce konzultační firmy na pozadí pandemické krize, výměna informací o kladných a záporných zkušenostech napříč Evropou.

Celou přednášku naleznete ZDE.

mergemerge 2

Číst více …


LOGISTICS PARK NOŠOVICE

Projektovali jsme dokumentaci pro stavební povolení „LOGISTICS PARK NOŠOVICE“.

Stavba logistického areálu je umístěna do území trojúhelníkového tvaru, ohraničeného stávajícím protihlukovým valem z jihozápadní, jižní a jihovýchodní hranice. Ze severu je pak prostor stavby ohraničen jednostranným svahem, který se svažuje k okružní komunikaci, vedoucí kolem areálu HMMC.

V rámci projektu (stavby) jsou realizovány 3 logistické haly, vjezdová a výjezdová vrátnice, strojovna SHZ, příjezdová komunikace, patřičná technická infrastruktura a navýšení ochranného valu kolem areálu.

 

LPN 2LPN


Studie budoucího využití pozemku Hrabůvka

Naše firma zpracovala na základě smlouvy se společností  Vítkovice a. s. během I. kvartálu 2020 „Studii budoucího využití pozemku Hrabůvka“, nacházející se v katastru Hrabůvka o výměře 93 ha.

Varianta SPORTCITY Varianta PLESKOT Varianta TECHNOPOLE

Číst více …


THERMACUT – NOVÝ VÝROBNÍ AREÁL

Podíleli jsme se na zpracování projektu nového výrobního areálu THERMACUT.

Jedná se o novostavbu komplexu výrobní a logistické haly s administrativní budovou a technických přístavkem, včetně související technické infrastruktury. Prostory ve výrobním areálu budou využívaný pro strojírenskou výrobu, ruční práce a montáže, skladování a logistiku.

TECHNOPROJEKT 1 TECHNOPROJEKT 2 TECHNOPROJEKT 3 TECHNOPROJEKT 6

 

Číst více …


Fluidní kotel – SAKO Brno, a.s.

Ve spolupráci s firmou Ramboll Danmark a/s jsme dokončili studii stavební části ve dvou variantách. Záměrem investora bylo vybudování nového fluidního kotle K1 na spalování komunálního odpadu. V první variantě se jednalo o umístění v rámci původního objektu na místě kotelny K1 včetně její rekonstrukce a druhá varianta řešila umístění nového kotle mimo stávající objekt.

Tisková zpráva společnosti SAKO Brno, a.s. ZDE

Technoprojekt

Zdroj obrázku: www.sako.cz